Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed (2019)
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
GAMESCOM 2019
PREZENTACJA NEED FOR SPEED 2019
Forum

McLaren P1 & LaFerrari

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu
Siekierka
Już niedługo rozpocznie się największy pojedynek w historii motoryzacji - o tron króla hipersamochodów. McLaren P1 czy LaFerrari? Oba posiadają napęd hybrydowy, w obu producenci zastosowali specjalne sztuczki aerodynamiczne oraz oba szokują swoim wyglądem.


McLaren P1 - następca słynnego i legendarnego już F1. Tym razem jednak za cel nie bierze się rekordów prędkości maksymalnych, a czasy na torach - które mają powalać. Do setki w mniej niż 3 sekundy, do dwustu - w mniej niż 7. A v-max to 350 km/h. Jego napęd składa się z benzynowego, 3,8-litrowego V8 o mocy 737 KM oraz silnika elektrycznego o mocy 179 KM - i co ciekawe, w trybie czysto elektrycznym P1 można przejechać... 10 kilometrów. :-)

Uwagę zwraca bardzo kontrowersyjny design - jednak został on kompletnie podporządkowany aerodynamice i jeździe torowej. Zwłaszcza tylne skrzydło, które posiada system DRS. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej - zapraszam tutaj. Po zdjęcia zaś - tutaj.


LaFerrari - kwintesencja włoskiej motoryzacji i następca Enzo. Również z napędem hybrydowym i również o niespotykanym wyglądzie. Napęd składa się z 6,2-litrowego V12 o mocy 800 KM oraz motoru elektrycznego, który generuje dodatkowe 163 KM. Zapowiadane osiągi to poniżej 3s do setki, 7s do dwustu km/h oraz poniżej 15 sekund do 300. A v-max - ponad 350 km/h.

Szokować może masa tak zaawansowanego pojazdu - zaledwie 1255 kilogramów. No i karoseria, gdzie zastosowano aktywną aerodynamikę. Po informacje zapraszam tutaj, a zdjęcia - tutaj.


Kto Waszym zdaniem zwycięży? Ja liczę na McLarena i pokazanie Ferrari, jak budować hiperauta.
Black Ice
Też coś czuję że McLaren wygra, bo jest mniejszy, lżejszy, a moc mają praktycznie identyczną. Ferrari jednak jest ładniejsze. Ciężko mi wybrać, ale chyba jednak McLaren.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Radzio
Do McLarena mi się oko już przyzwyczaiło. Polubiłem go :D Ferrari - ładne nie powiem. Jednak oczekiwałem (wyobrażałem sobie) czegoś innego...
i.imgur.com/79bceMw.png
Black Ice
Ferrari wydaje się takie zbyt masywne
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Siekierka
Tak, chociaż jest niby cholernie lekkie. Wygląda tak... zbyt mało włosko, bym powiedział. O ile McLaren jest czysto ostry, o tyle LaFerrari wygląda zbyt kanciasto jak na Ferrari.
Black Ice
Mogli pójść bardziej w stronę F12 Berlinetty bo jest piękna.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Morvic
A mnie bardziej LaFerrari przekonuje, ma taki charakter wściekłego psa. A McLaren jest taki nijaki dla mnie :/
i.imgur.com/8yfqEXk.jpg
Gregi
Ja wolę P-jedynkę, o wiele ładniejsza od LaFerrari :)
s5.ifotos.pl/img/tagpng_aepxseh.png

>7 pkt BL
Marcin6065
McLaren według mnie powinien być lepszy od ferrari, ale to tylko moja opinia.
"... Zawsze ważniejszy jest kierowca od samochodu..."

Marcin6065
xKajzerGaming007
ferrari jak dla mnie
MadaFaster
Ja stawiam na P1, z wyglądu jest wg bardziej pociągająca od LaFerrari, hipnotyzujące kobiece kształty (Tylna część auta <3) a w środku piekło mocy... czysty terminator. A Ferrari? W wyglądzie zaczyna iść drogą Audi. Nie, nie chodzi mi o to że ma nawiązania do Audi, chodzi mi o to że Ferrari co model to ma takie same rzeczy. Przykład? Przednie lampy. Podobny fason rozpoczęła 458 Italia, która jest jedną z najpiękniejszych jak nie najpiękniejszym modelem Ferrari z lat 2000+, a takie hiperauto jak Laferrari powinno mieć jakieś ekskluzywne detale, a nie nosić znoszone rzeczy po siostrze, które są trochę okrojone, żeby nie było :p Takie same przednie lampy ma wspomniana wyżej F12 Berlinetta i FF. Sylwetkę sprawili temu autu ładną, ale tył to już nieporozumienie totalne ;/ Wygląda to po prostu jakby dzieciakowi tydzień nie zmieniali pieluchy!!! A ten efekt niestety potęgują tylne lampy tego auta. Małe ale przybierają zdziwiony wyraz xP Chyba to na tyle z mojej strony...
<a href="http://ifotos.pl/z/awesnqh/"><img src="http://s5.ifotos.pl/img/banerpng_awesnqh.png"></a>
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.